Цікаві факти про меблі
Цікаві факти про меблі

Меблі в нашому домі є всюди. Вони надають нам зручне місце, щоб посидіти перед телевізором, добре виспатися, місце, де можна пообідати і де можна розслабитися.

Ось деякі подробиці і цікаві факти про меблі.


Дивани

Дивани походять від стародавніх часів єгиптян і арабів. Перший диван Chesterfield – символ британських джентльменських клубів – був розроблений в 1700-х роках. В наш час у нас є прямі дивани, дивани-ліжка, кутові дивани-ліжка та ін.

Зазвичай диван знаходиться в робочому стані близько 8-9 років (тобто 2958 днів).

В середньому за цей період на дивані сидить майже 780 чоловік.


Ліжка

Як і дивани, ліжка теж були винайдені в давнину. Згідно з деякими джерелами, вони використовувалися ще до 3600 р. до н.е. Однак ці ліжка не були схожі на сучасні, оскільки були зроблені з натуральних матеріалів (солома, шкіра тварин). Перше дерев’яне ліжко було виготовлене ​​в 12 столітті.

Для прикраси своїх ліжок багаті люди Англії використовували шовк.

Ми проводимо майже 33% свого життя в ліжку.


Стільці

Слово «стілець» походить від латинського слова «cathedra», що означає «сидіти» і «лежати». Зазвичай стільці використовувалися вищими членами суспільства, такими як королі і знать. Найстаріші стільці використовувалися єгиптянами майже 5000 років тому. У той час як багаті люди сиділи на стільцях, бідні користовалися лавки і табуретами.

Стільці ввійшли в ужиток після 16 століття. Раніше люди сиділи на каменях або дерев’яних лавках.

Висота старовинних стільців була дуже низькою в порівнянні з сучасними.

Найдорожчий стілець, проданий за 28 мільйонів доларів, належав французькому дизайнеру Іву Сен-Лорану.

Офісний стілець винайшов Чарльз Дарвін в 1800-х роках. Він додав колеса до свого стільця, щоб швидше переміщатися по кабінету.


Столи

Слово «стіл» походить від латинського слова «tabula», що означає «дошка» або «плоский шматок дерева. Обідній стіл з масиву дерева – те, що прийшло з минулого.

Єгиптяни використовували столи для ігор і складання речей.

Китайці використовували дерев’яні столи для створення творів мистецтва.

Греки були першими, хто використав стіл в якості обіднього місця.

 Офісні столи з’явилися у 17-му столітті. Вони були схожі на масивний дубовий стіл, тільки в них стільниця відкривалася. Через цю особливість ці столи ще називали похилими стійками. В 19-му столітті з початком промислової революції з’явилися і нові форми столів.


Шафи

Варіації шафи існували з часів Римської імперії, а сучасна версія стала популярною тільки в середині-кінці 1800-х років.

Історія шафи перегукується з римськими солдатами. Вони винайшли подобу шафи для безпечного транспортування своєї зброї та обладунків.

У середньовіччі багаті люди робили скрині з кедрового дерева, щоб захистити свій дорогий одяг від молі та мишей.

Найстаріша в світі книжкова шафа знаходиться в Бодліанській бібліотеці Оксфордського університету, яка також є однією з найстаріших бібліотек в Європі.


Після будинку і машини, меблі третя за вартістю річ, яку люди купують за все своє життя.

Отже, прочитавши ці цікаві факти, якщо ви побажали купити нові меблі, запрошуємо вас до нашого інтернет-магазину та фірмових салонів в м. Суми.

Опубліковано в рубриці: