Догляд за м’якими меблями
Догляд за м’якими меблями

Як би акуратно ми не намагалися користуватися м’якими меблями, але з роками вони зношуються і забруднюються. Кращий спосіб запобігти появі плям на диванах, стільцях, куточках – це знати, що робити при появі плям та швидко і регулярно чистити оббивку.

Пилососьте м’які меблі

Порада номер один. Часто пилососьте м’які меблі. Це видалить з поверхні бруд і пил і запобіжить їх потраплянню в волокна оббивки. Щоб видалити засохлий бруд і сміття використовуйте чисту насадку або будь-яку щітку з жорсткою щетиною. Для важкодоступних куточків і тріщин використовуйте щілинний інструмент. Але для замшової оббивки часте чищення дивана пилососом не рекомендується.

 Робіть профілактичне вологе чищенням

Візьміть вологе простирадло, розстеліть його по всій поверхні м’яких меблів та злегка повибивайте їх. Сполосніть простирадло у воді та вибийте меблі ще декілька раз. Пил і частинки бруду вберуться у простирадло.

Чистіть м’які меблі акуратно

Перед тим, як почати чистку меблів, уважно прочитайте в інструкції виробника правила чищення оббивної тканини. Спочатку спробуйте безводні засоби для видалення плям. Багато спреїв для оббивки недорогі і добре справляються з більшістю плям. Але якщо ви вирішили користуватися засобом на водній основі, то не зволожуйте меблі надмірно. Плями видаляють легкими круговими рухами, рухаючись від краю забруднення до центру. Навіть якщо пляма дуже брудна не тріть м’які меблі, щоб уникнути глибокого проникнення плями в волокна і не пошкодити тканину. Краще дайте час аби засоби для виведення плям вбралися, а потім акуратно промокніть. Для промокання використовуйте м’яку тканину. Не використовуйте кілька засобів одночасно.

Використовуйте для чищення дитячі серветки

Дитячі вологі серветки на подив ефективні для швидкого чищення оббивки меблів, якщо на неї щось розлилось. Але, щоб переконатися, що вони не нашкодять тканині, спочатку на непомітному місці потрібно перевірити їх дію. Ці серветки відмінно підходять для оббивки зі штучної шкіри, бавовни або поліестеру.

Засоби для видалення плям на оббивці своїми руками

Чим раніше обробите пляму, тим більше шансів її видалити. Якщо вода безпечна для вашої оббивки, то можете спробувати деякі способи очищення оббивки своїми руками. Перед видаленням пропилососьте, щоб знизити ризик поширення плями і перевірьте дію засобу на непомітному місці.

Ось деякі варіанти засобів для видалення плям:  

Жирні або масляні плями: посипте сіллю, почекайте деякий час, потім промокніть водою з милом. Замість солі також можна спробувати медичний спирт.

Плями від червоного вина: посипте сіллю. Промокніть перекисом водню або лимонним соком, потім промокніть водою.

Плями від кави: промокніть сумішшю з рівних частин води і оцту з невеликою кількістю засобу для миття посуду.

Плями крові: промокніть перекисом водню, потім водою.

Регулярно видаляйте шерсть домашніх тварин з м’яких меблів

Якщо ваші пухнасті друзі люблять влаштуватися з вами на дивані, спробуйте ці поради з чищення м’яких меблів. Щоб видалити шерсть домашніх тварин з меблів, надіньте пару гумових рукавичок і проведіть ними по меблях. Рукавички відривають волосинки від краю меблів і потім їх можна легко видалити пилососом. Також можете зробити статичний спрей, змішавши воду і невелику кількість пом’якшувача тканини. Розприскайте розчин на меблі і витріть волосся ганчіркою.

Сподіваємося, ці поради вам знадобляться і допоможуть зберегти ваші м’які меблі у гарному вигляді на довгі роки.

Опубліковано в рубриці: