Диван, софа, тахта. Чим відрізняються?
Диван, софа, тахта. Чим відрізняються?

Диван, софа, тахта — це все м’які меблі. Вони ніби й схожі між собою, але все ж відрізняються. Давайте розберемося в чому їх відмінність.

Розкладний диван БАЛІ з механізмом розкладування Алеко

Почнемо з диванів. Диван — це виріб, який обов’язко має м’яку спинку і сидінням. Найчастіше диван виготовляють з підлокітниками, які можуть бути м’якими або твердими, але бувають моделі і без них. Диван може бути з механізмом трансформації, який дозволяє перетворити його в ліжко. Також він може мати ящики для зберігання білизни, ніші в підлокітниках, окремі елементи.

Слово «тахта» походить від перського слова, яке означає «дошка». Тахта була завезена в Європу в XVIII столітті і набула широкого поширення. З часом її дуже великий розмір зменшився до сучасного.

Тахта дитяча АРИЗОНА розкладна

Тахта — це різновид дивану. На ній можна як сидіти, так і спати. Виготовляється з невеликою спинкою або без неї. Може мати м’який підлокітник. Зазвичай, цей виріб невеликого розміру з одинарним або полуторним спальним місцем. Має розкладний механізм і короб для білизни.

Одна з переваг тахти — її відносно невисока вартість. В ціні тахта трохи поступається дивану.

Софа ДУБЛІН розкладна

Софа — диван зі спинкою і підлокітниками однієї висоти.

Крім цього, софа має:

  • невисоку спинку;
  • широке суцільне жорстке сидіння;
  • рівні обриси;
  • прямі кути;
  • компактні розміри.

Сидіти на ній досить зручно, але розслабитися і потонути в м’яких подушках на софі вже не вийде. Для використання в якості спального місця, софа підійде для людей, чия комплекція не виходить за рамки середньої. А от з посиленим навантаженням вона вже може не впоратися.

На вигляд софа досить скромна і мінімалістична, що відповідає актуальному тренду меблевої моди.


Що ж краще купити: диван, софу чи тахту? Універсальної відповіді не існує. Все залежить від ваших переваг, побажань, стилю та розмірів вашого приміщення. Також потрібно визначитися, які функції повинні виконувати меблі.

Якісні та довговічні м’які меблі может купити в нашому роздрібному інтернет-магазині.

Якщо вас зацікавить співпраця з нами, загляньте на цю сторінку

Опубліковано в рубриці: