Купити нові м’які меблі чи реставрувати старі?
Купити нові м’які меблі чи реставрувати старі?

Якщо ваш старий диван виглядає постарілим, зношеним  вам потрібно вирішити, відремонтувати його чи купити новий. Заміна оббивки дивана або покупка нового має свої плюси і мінуси. Заміна оббивки, як правило, дешевша, ніж покупка нових меблів. І це може заощадити кошти. Однак, якщо ви хочете спробувати новий стиль або форму дивана, тоді варто купити новий.

Якщо м’які меблі були дорогим, то відновити їх буде дешевше, ніж замінити на рівноцінні. Також цілком можливо, що диван, який ви купили кілька років тому, краще за якістю, ніж серійно вироблений в наші дні, що є ще однією причиною, чому краще його реставрувати, ніж купувати новий.

Отже перше, що потрібно зробити – це визначитись чи варто реставрувати диван.

Якщо, дивлячись на оббивку, ви вирішили, що її потрібно оновити, то зверніть увагу і на інші складові дивану, так як вони можуть вже не підлягати ремонту.

Огляньте каркас.

 Щоб диван можна було реставрувати, його каркас повинен бути виготовлений з якісних матеріалів. Наприклад, з твердих порід дерева з відносно невеликою кількістю вузлів. Стики в каркасі краще, щоб закріплювалися дюбелями, а не скобами. Щоб визначити, дерев’яний каркас чи ні, спробуйте підняти диван. Легкий диван, швидше за все, не буде з твердих порід дерева і достатньо міцним, щоб його відремонтувати. Важкий диван вказував би на тверду деревину і більш високу якість.

Зверніть увагу на пружини.

Зазвичай, незалежний блок пружин вважається кращої якості, ніж  з залежними пружинами. Диван з зіпсованим блоком залежних пружин недоцільно ремонтувати, тому що потрібно його міняти весь цілком. Погляньте, чи не прощупуються на дивані пружини, які випирають. Також знизу дивану нащупайте пилозахисний чохол. Якщо він щільний, то це свідчить про хорошу якість пружинного блоку.

Переконайтесь, що наповнювач якісний

Переконайтесь, що наповнювач якісний і диван  варто реставрувати. Щоб перевірити якість наповнювача, натисніть на сидіння. Якщо воно легко стискається, то, швидше за все, що диван зроблений з неякісного наповнювача і ремонтувати його не варто.

Які оббивні тканини краще використовувати?

Хоча, в кінцевому підсумку, все зводиться до особистих вподобань, а також до бюджету, є декілька кращих матеріалів, з яких можна вибрати оббивку. Як правило, синтетичні тканини будуть більш довговічними, ніж натуральні. Наприклад, можете вибрати суміш поліестеру. Однак, якщо ви віддаєте перевагу натуральним матеріалам, то гарно підійдуть такі, як шкіра, льон.

Вартість виконання робіт

Також важливо розрахувати скільки будуть коштувати і самі роботи по оббивці дивану. Ціна на перетяжку зазвичай залежить від стану меблів, розміру, тканини, стилю і віку.

Сподіваємося, що ці поради вам допоможуть, коли виникне питання: купити чи реставрувати м’які меблі. У нас ви можете як купити м’які меблі нові так і реставрувати старі. Звертайтеся!

Опубліковано в рубриці: