Дерев’яні меблі вносить в житло природність. Але щоб вони прослужили вам довше і мали гарний вигляд необхідно правильно доглядати за ними.
Чищення меблів
Для постійного чищення меблів із дерева досить протирання їх сухою тканиною. Проте, поверхня з часом втрачає блиск і колір. Тому слід час від часу обережно протирати меблі вологою тканиною без ворсу. Залишкову вологу необхідно негайно видалити сухою тканиною. При сильних забрудненнях допоможе нейтральне мило, м’яка губка і невелика кількості води. Після втирання мило витирають, а дерево насухо протирають м’якою серветкою.
Будьте обережні з поліролями!
Поліролі дуже популярні в догляді за меблями через їх швидкий освіжаючий ефект. Однак слід дотримуватися обережності при використанні поліролів з силіконовими маслами або похідними мінеральних масел. На перший погляд поліролі покращують зовнішній вигляд меблів, але з часом вони можуть утворювати на поверхні плівку, яка стає жирною і притягує пил. Купуючи засоби по догляду, завжди перевіряйте, чи підходять вони для ваших меблів. Щоб відполірувати дерев’яні меблі можна використовувати масла і воскові бальзами.Після висихання слід ретельно їх протерти.
Якщо з’явилась світла пляма на темних меблях
Якщо ви поставите занадто гарячий предмет на темну лаковану або вощену поверхню, ви ризикуєте отримати пляму, яку буде важко видалити. Як не абсурдно це звучить, найпростіше рішення – тепло. Найкраще це зробити за допомогою фена. Тримайте фен на ураженій ділянці на дуже короткій відстані протягом декількох хвилин. Потім пляма зникне.
Якщо меблі з дерева вицвіли на сонці
Колір деревини під предметами, які постійно знаходяться на меблях, часто набагато світліше, ніж на іншій поверхні. Це пов’язано з тим, що ультрафіолетове випромінювання затемнює деревину. Щоб домогтися рівномірного кольору, можна відшліфувати всю поверхню, а потім обробити її.
Поверхні, вкриті лаком та шпоном
Поверхні, вкриті лаком не люблять вологи. На них від води можуть з’явитися плями. Також слід уникати побутових миючих засобів, так як вони часто містять абразивні частинки, які дряпають поверню.
Вода, агресивні чистячі засоби, тепло і мило – отрута для шпонованих поверхонь. Занадто багато вологи викликає розбухання шпону і тонкі листи можуть відшаруватися. Найкраще чистити такі поверхні серветкою з мікрофібри.
Кращий спосіб захистити дерев’яні меблі – щодня доглядати за ними. А це означає регулярно чистити поверхню, відразу видаляти плями, подряпини і зміни кольору. Розлиті рідини завжди слід швидко видаляти з меблів, не класти на них вологі предмети. Те ж саме і з гарячими речами. Хімічні речовини також можуть пошкодити деревину. Тож бережіть свої меблі з дерева і тоді вони довго вам послужать!
Опубліковано в рубриці: Поради