Розміри ліжок. Як вибрати потрібний розмір?
Розміри ліжок. Як вибрати потрібний розмір?

Вибір розміру ліжка потребує індивідуального підходу. Комусь зручно спати на полуторному ліжку, а комусь і двоспального мало. Тому пропонуємо розібратися у розмірах ліжок, щоб визначитись яке вам потрібно.

Розмір ліжка і розмір спального місця – це різні розміри. Під спальними місцем розуміють основу під матрац. Габарити каркасу зазвичай більші. Далі мова піде саме про розмір спального місця.

Відповідно до ГОСТу стандартна довжина ліжок 186-205 см, ширина 70-180 см. У магазинах зараз можна зустріти ліжка і не вітчизняних виробників. Якщо подивитися на розмірну сітку в Європі чи США, то вибір значно більший. Розмір євроліжка залежить від країни. Якщо узагальнити, то найпоширеніша довжина становить 200 см, ширина: для односпальних ліжок – 90, 100, 120 см; для двоспальних ліжок – 160, 180, 200 см.

Односпальні ліжка

Довжина: 180-200 см, декілька варіантів ширини: 80, 90, 100, 110 см. Зустрічається варіант шириною в 70 см. Коли треба заощадити площу кімнати, такі вузькі меблі виправдані. Якщо метраж дозволяє, краще поставити модель завширшки 90-100 см. Спати на ній буде набагато зручніше та вільніше. Односпальне ліжко зазвичай купують підліткам та самотнім людям.

Полуторні ліжка

Стандартна довжина: 180-200 см, ширина: 110 та 120 см.

Двоспальні ліжка

Стандартна довжина: 180-200 см, декілька варіантів ширини: 140, 150, 160, 170 і 180 см. Стандартний розмір двоспального ліжка – 180х200 см. Але деяким такі меблі здаються занадто великими. Спати на них можна, не заважаючи один одному. Що вибрати, залежить від особистих уподобань та площі спальні.

Кінг-сайз

Довжина: від 200 см, ширина: від 180 см.

Ліжка нестандартних розмірів

Меблеві магазини найчастіше пропонують ліжка стандартних розмірів. Але завжди можна зробити меблі на замовлення за індивідуальними розміраи. Це актуально, коли:

  • хочеться стати власником нестандартних меблів;
  • треба вписати спальне місце у нішу певної площі;
  • спальня вузька та витягнута;
  • кімната заставлена ​​різними предметами та немає можливості поставити стандартне ліжко.
Яка висота вважається стандартною?

Висота ліжка та висота спального місця – різні значення. Перший вимірюють від підлоги до верхньої кромки бічної стінки. Саме його вказують в описі меблів. Висота спального місця може бути вищою за рахунок товщини матраца. Стандартна висота ліжка становить 30 см. Він є оптимальним для людей середнього зросту. Високим людям краще купувати ліжко заввишки 40 см. Але завжди треба враховувати товщину матрацу, щоб постіль не виявилася надто високою.

Як вибрати розмір ліжка?

Вибір ліжка потребує індивідуального підходу. Щоб визначитись з розмірами ліжка, дайте відповідь на ряд запитань:

  • Чи комфортно вам зараз спати на вашому ліжку? Якщо так, то просто виміряйте спальне місце і з цими мірками вирушайте до магазину.
  • Якщо ні, порахуйте скільки не вистачає для комфортного сну. Зазвичай додають 10-15 см. Головне, щоб ідеальний розмір збігався зі стандартним. Так буде простіше купити ліжко та підібрати до нього матрац. Розміри визначили. Тепер важливо зрозуміти, чи поміститься таке ліжко у вашій кімнаті.
  • Чи вистачає місця для проходу між ліжком та стіною? Треба, щоб залишалося хоча б 70-80 см для вільного проходу і приліжкової тумби. Врахуйте особливості шафи, якщо вона стоїть у спальні. Для меблів зі звичайними розпашними дверцятами необхідно залишити простір, щоб стулки не билися об каркас ліжка.

Вам потрібно ліжко? Заходьте до нашого інтернет-магазину! Є ліжка дерев’яні, м’які (з оббивкою), з м’якими узголів’ями, з підйомними механізмами та без. Ви зможете підібрати та купити ліжко односпальне, двоспальне чи полуторне, а також приліжкову тумбу до нього.

Опубліковано в рубриці: