Як розставити меблі в маленькій кімнаті?
Як розставити меблі в маленькій кімнаті?

Вітальні малогабаритних квартир одночасно можуть виконувати роль спальні, їдальні та вітальні і тому вони навантажуються різними меблями. Частіше ці кімнати мають не квадратні, а прямокутні форми.

Ось деякі рекомендацій, які дозволять грамотно розставити меблі саме в таких вітальнях.

Застосуйте правило пропорційності

Для малогабаритних кімнат меблі краще підбирати компактні. Але якщо потрібно розмістити великий предмет меблів, то ставте його подалі від вікон і дверей.

Розставте меблі асиметрично

Симетричне розташування предметів меблів більше підходить для великих приміщень. Поекспериментуйте з зонуванням меблів. Наприклад, поставте маленький столик поруч з диваном або між двох крісел. Крісла можна розставити по діагоналі інтер’єру. А умовний центр у вузькій вітальні краще зробити на витягнутій довгій стороні. Також в прямокутний інтер’єр вдало впишеться кутовий диван Г-подібної форми.

Не ставте всі меблі уздовж довгої стіни

Це робить інтер’єр непропорційним. Розділіть простір прямокутної кімнати на візуальні зони. Наприклад, в одній частині вітальні можна розташувати їдальню або робочу зону, а в іншій – телевізор,  декоративний камін, а навколо цього центру поставити диван і крісла. Зонувати інтер’єр можна  впоперек, уздовж або локально, але не ставити всі меблі уздовж однієї стіни. Зонування має бути умовним, так як стелажі і перегородки в маленькій прямокутної кімнаті буде виглядати невдало.

Не розставляйте меблі по периметру

Це обмежує інтер’єр, робить його тісним і підкреслює неправильну геометрію простору. Тому щоб уникнути цієї помилки, диван або два крісла поставте в центр кімнати, а під стіною влаштуйте робочу зону з письмовим столом і стелажем для книг. Але не варто і нагромоджувати меблі в одному місці, інакше інтер’єр втратить гармонію і баланс.

Не ставте великі меблі далеко один від одного

Порожні простори в прямокутній кімнаті створюють враження коридорів і роблять атмосферу негармонійною. Але коли в кімнаті меблів занадто багато, вона здається тісною і вузькою. Тому зайдіть золоту середину. А для цього намагайтеся зробити інтер’єр візуально більш квадратним. Наприклад, якщо вікна розташовані на довгій стіні, то уздовж короткої можна поставити шафу-купе з дверними полотнами в тон стіни. Інтер’єр стане більш об’ємним і придбає квадратні пропорції.

Як бачимо, при правильній розстановці меблів навіть в маленькій вітальні можна створити атмосферу легкості, свободи і гармонії.

У нас ви можете купити меблі оптом і в роздріб як для маленьких так і для великих кімнат. Заходьте!

Опубліковано в рубриці: