Як вибрати кухонний куточок?
Як вибрати кухонний куточок?

Для будь-якої господині кухня – це особливе місце, а обідня зона – місце, яке об’єднує всіх членів сім’ї. Тому господарі прагнуть зробити її максимально комфортною та затишною. Погодьтесь, набагато приємніше провести час за вечерею, сидячи на комфортному диванчику, ніж на твердих табуретках. У цій статті розповімо як правильно вибрати м’який куточок на кухню.

ВИДИ КУХОННИХ КУТОЧКІВ

Куточки можна розділити на дві групи:

Стаціонарні куточки, які є цільними. Дві їх частини з’єднані між собою металевим елементом кріплення як ззаду на спинці, так і під сидінням. Вони мають Г-подібну форму, оскільки одна їх частина, як правило, довша за іншу. Раніше всі куточки були однотипними та не розбірними, що приносило безліч незручностей і в процесі їх експлуатації, і під час вибору. Адже не завжди куточок, що вам сподобався, може бути зроблений в тому виконанні, яке вам потрібно (правому чи лівому). Виробники врахували побажання споживачів та випустили ще один, більш зручний вигляд.

Модульні куточки – універсальні, більш популярні моделі. Секрет такої популярності полягає в конструкції, що складається з кількох частин, які ви можете міняти місцями або зовсім прибрати. Це дуже зручно, коли потрібно змінити правий кут на лівий або навпаки. Модулі просто стоять впритул один до одного, що дає можливість при необхідності використовувати кожен з них окремо. Незважаючи на всі переваги такого варіанту, є й недоліки. Так як модулі нічим не скріплені, то згодом вони трохи зміщуються та утворюються просвіти. Вам доведеться підсувати їх на колишнє місце. Варто зазначити, що моделі, які належать до першої групи, будуть доступнішими за вартістю. І якщо ви вже точно визначилися з місцем розташування та необхідною вам формою, то не варто переплачувати.

ЯКІЙ ФОРМІ ВІДДАТИ ПЕРЕВАГУ?

Деякі люди при виборі відштовхуються тільки від зовнішньої привабливості і не думають про функціональність. Все ж таки потрібно підбирати форму кухонного куточка в залежності від його місця положення та передбачуваної площі, яку він зможе займати. Найбільш поширені чотири форми:

Прямий диван, або лавка, стане незамінним, якщо вільних кутів після розміщення робочої зони не залишилося. Незважаючи на свої малі габарити та невигадливу форму, він може бути дуже зручним та привабливим, і навіть функціональним. А якщо доповнити його стільцями з такою самою оббивкою, вийде цілком гідна та зручна обідня композиція, яка, до того ж, буде дуже компактною.

Г-подібний куточок є найбільш оптимальним, особливо якщо місце під нього обмежене. Він стає впритул до стіни, що дозволяє зберегти найбільше місце для кухонного столу. Спинка таких моделей має невелику товщину, проте пристойну висоту, що робить її дуже комфортною. Одне сидіння, найчастіше, довше за інше, але це легко вирішити, надавши йому необхідних габаритів.

П-подібний кухонний куточок виглядає дуже шикарно, але він доречний тільки на великих кухнях. Він дуже габаритний і займає багато місця, зате легко розмістить численних гостей. З таким куточком гармонують прямокутні скляні чи дерев’яні столи.

Напівкруглі моделі дуже схожі на Г-подібні. Відмінність полягає в тому, що в цьому випадку кут використовується як 100% місце. Погодьтеся, куди зручніше спертися на округлу спинку, ніж спробувати зробити те ж саме в кутку, який має 90°. Куточок можна поставити впритул до стіни. У парі з такою моделлю чудово поєднуються столи круглої форми.

МАТЕРІАЛ КАРКАСУ

Каркаси куточків виготовляються із ДСП, дерева та металу.

ДСП – найдешевший матеріал, а тому і виріб буде менш якісний. Якщо виберете цей варіант, то товщина листа має бути не менше 14 мм.

Дерев’яний каркас відрізняється своєю міцністю, довговічністю та екологічністю, але дерево досить дорогий матеріал. Воно чутливе до вологи, пару та перепадів температури. Такий куточок не рекомендується розміщувати поблизу опалювальних приладів.

Металевий каркас – це найоптимальніший варіант. Це дуже міцний, надійний, довговічний та екологічно чистий матеріал. Дуже добре виглядають куточки з кованими елементами, прикрашені м’якими подушками.

МАТЕРІАЛ ОББИВКИ

Оббивка – важливий фактор, який впливає на довговічність та вартість виробу. Різновидів оббивних матеріалів достатньо, щоб підібрати потрібний варіант.

Синтетичні тканини відрізняються гарною стійкістю до забруднень та вологи, за рахунок чого дуже прості у догляді. Вони є повітропроникними та гіпоалергенними, доступні за ціною. При пранні чи чищенні вони не втрачають кольору і не розтягуються. Найбільш поширеним різновидом є мікрофібра. Забарвлення може бути однотонним, з візерунками. Єдиним недоліком є ​​легкозаймистість синтетики, що особливо небезпечно, якщо куточок розташований близько до плити. Ворсисті тканини, такі як велюр або плюш, дуже приємні на дотик і ефектні за своїм зовнішнім виглядом. Але, на жаль, дуже погано реагують на сонячні промені та швидко стираються. Вони потребують дуже дбайливого ставлення та ретельного догляду.

Шкіра – найдорожчий оббивний матеріал. Зате переваг він має чимало – зовнішня краса, простота у догляді, повітропроникність, довговічність та міцність. При покупці варто особливу увагу приділяти м’якості матеріалу та його зовнішньому вигляду. Якщо шкіра груба, то вона тріскатиметься в місцях згину.

Штучна шкіра є чудовою альтернативою натуральному матеріалу, а за деякими властивостями навіть перевершує його. Шкірзам не реагує на перепади температури та вологості, не чутливий до  сонячних променів. Його легко почистити. Деякі різновиди штучної шкіри мають мікроперфорацію, що сприяє повітропроникності. Хоча вона не така гарна зовні, зате має доступну вартість.

При виборі матеріалу оббивки враховуйте особливості приміщення. Оббивна тканина ділиться на три групи: делікатна, повсякденна та інтенсивна експлуатація. Оббивку для кухонного куточка краще   вибрати вищого рівня зносостійкості. Деякі види оббивних матеріалів мають просочення спеціальними розчинами, які не пропускають воду і дозволяють легко видаляти будь-які плями.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО НАПОВНЮВАЧ

Крім матеріалу каркасу та оббивки, слід враховувати і характеристики наповнювача. Від цього залежить здатність м’якого кухонного куточка швидко відновлювати форму. У недорогих моделях використовують поролон, який не відрізняється особливою практичністю та здатністю швидко відновлювати форму. Його пружність швидко сходить нанівець. Максимальний період експлуатації цього наповнювача – близько 5 років. Для дорожчих кухонних куточків використовують пінополіуретан – вдосконалений вид поролону. Він є абсолютно екологічним матеріалом, має високий рівень вологообміну та повітропроникності. Найкращий варіант наповнювача для куточка – пінополіуретан високої пружності. Він запобіжить появі вм’ятин і виріб прослужить досить довго. Якісний наповнювач має експлуатаційний ресурс 8-10 років. Коштує він дорожче, але він того вартий.

РОЗМІРИ КУТОЧКА

Існують рекомендовані норми, які дозволяють комфортно себе почувати, користуючись меблями. Наприклад, з розрахунку середньої статури людини, визначили, що максимально зручна глибина місця для сидіння становить 50-60 см. Виготовляються моделі з показниками по глибині сидіння 45-70 см, що дозволяє підібрати найбільш зручний варіант.

Висота кухонного куточка варіюється від 80 до 100 см. На цей розмір впливає не тільки висота спинки, але й сидіння. Висота сидінь визначається залежно від середнього зросту дорослих членів сім’ї. При правильній посадці зігнуті в колінах ноги повинні утворювати кут приблизно 90°. Така висота забезпечить повноцінний відпочинок як для спини, так і для ніг. Зазвичай моделі мають висоту сидінь 40-50 см.

Якщо говорити про довжину, то в куточках Г-подібної форми зазвичай довжина її малого крила становить 110-140 см, а великого – 150-200 см. Такий діапазон дозволяє підібрати габарити під розміри вашої кухні.

Якщо ви вирішили розмістити куточок біля вікна, то не забудьте виміряти висоту підвіконня, адже якщо спинка впиратиметься в нього, це буде виглядати не дуже гармонійно. Необхідно також дотримуватися пропорцій щодо інших предметів меблів. Забезпечте собі вільний прохід у розмірі 90-100 см. Відстань від столу, який стоїть перед куточком до стіни, має бути не менше 80 см.

ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ

Конструкції багатьох моделей м’яких кухонних куточків відрізняються не лише зручністю та комфортом, але й деякими функціональними можливостями. Якщо ви досі сумнівалися, що краще вибрати, куточок або стільці, розглянувши додаткові можливості, ви точно визначитеся.

Ящик для зберігання. Якщо ваша кухня має невеликі розміри і вам не вистачає місця для зберігання всіх необхідних речей, така функція стане для вас порятунком. Ящики розташовуються під сидінням.

М’який кухонний куточок зі спальним місцем знадобиться, якщо ви часто приймаєте гостей і не маєте іншого додаткового спального місця. При розкладанні габарити куточка мають ширину приблизно 100-120 см і довжину, рівну довжині більшого крила плюс ширина меншого. У таких моделях використовується механізм «Дельфін», тобто вперед висувається лише довге крило, а мале має під собою ящик для зберігання постільної білизни. Але варто враховувати те, що для повноцінного розташування дорослої людини необхідна довжина 180-190 см. Тобто такий куточок матиме загальний габарит близько 200 см, що зможуть дозволити собі лише власники просторих приміщень.

КУТОК У МАЛЕНЬКІЙ КУХНІ – ДОРЕЧНО ЧИ НІ?

Дуже вдалим рішенням є використання вільного місця навколо вікна для розміщення невеликих пеналів або встановлення столу перед вікном. Побутову техніку можна вбудувати у високу шафу, тим самим звільнивши місце для кухонного куточка. Вибирайте маленькі кухонні куточки із вбудованими ящиками, які замінять шафу. Таким чином, кухонному куточку на маленькій кухні однозначно бути! Це найоптимальніше використання вільного місця. Вибирайте столи круглої чи прямокутної форми на одній ніжці. Так вони візуально здаватимуться менше, а сідати за них буде зручніше. Кутовий диван може вмістити набагато більше людей, ніж стільці та табурети.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ КУХОННИХ КУТОЧКІВ

Підіб’ємо підсумки і виділимо основні переваги та недоліки кухонних куточків.

Переваги:

  • Комфорт та повноцінний відпочинок;
  • Компактність, в силу своїх відносно невеликих розмірів та ергономічного розміщення;
  • Мобільність (стосується модульних моделей);
  • Функціональність за рахунок вбудованих коробів для зберігання, додаткового спального місця та можливості розміщення великої кількості людей;
  • Можливість різноманітної комплектації, наприклад столом, пуфами, табуретами, які будуть виконані в однаковому стилі та кольоровій гамі;
  • Можливість виготовлення за індивідуальним замовленням, що дає можливість втілити у реальність усі ваші бажання.

Недоліки:

  • Враховуючи особливості приміщення, в якому розташовуватиметься цей вид меблів, оббивку необхідно регулярно чистити.
  • Механізми розкладних моделей з часом виходить з ладу, особливо при регулярному користуванні.
  • Незручність розсаджування. Людині, яка сидітиме посередині, щоб вийти із-за столу, необхідно підняти всіх, хто сидить збоку.
ПОРАДИ ДЛЯ ВДАЛОЇ КУПІВЛІ
  • Точний замір перед покупкою;
  • Для невеликої кухні вибирайте куточок строгих, лаконічних форм, без зайвого декору, він виглядатиме більш компактно;
  • Каркас має бути міцним; наповнювач – пінополіуретан найвищого ступеня жорсткості;
  • Готові комплекти завжди вигідніше купувати, ніж усі елементи окремо;
  • Колір та стиль кухонного куточка повинен відповідати інтер’єру приміщення. Світлі тони візуально розширюють простір;
  • Комбінуйте світлі та темні відтінки оббивки, це дозволить урізноманітнити колірну гаму та внести акцент;
  • Якщо стіни або штори мають візерунки, то куточок має бути однотонним;
  • Оптимальний матеріал оббивки – штучна шкіра, мікрофібра. Ці матеріали зносостійкі та доступні за ціною;
  • Купуйте функціональні моделі з ящиками, щоб розмістити накопичені речі.

Сподіваємося, що ці практичні поради допоможуть вам зробити правильний вибір та купити кухонний куточок довговічний і якісний.

Опубліковано в рубриці: