slide banner
Види механізмів трансформації диванів

Існує близько 25 видів механізмів трансформації диванів. Їх термін служби залежить від конструкції, матеріалів, з яких виготовлений механізм, а також від дотримання правил експлуатації.

Якість механізмів трансформації визначається наступними параметрами:

  • простота та зручність розкладання,
  • маса,
  • максимальне навантаження,
  • матеріал, з якого виготовлений механізм,
  • якість покриття механізмів (анодування, хром, оцинковка, фарбування, полімерне покриття),
  • гарантоване число циклів складування-розкладування.

Розглянемо механізми трансформації, які ми використовуємо у виробництві.

«Єврокнижка»

Це один з найпопулярніших механізмів на сьогоднішній день. Його можна вважати одним із найпростіших та довговічних механізмів трансформації.

Принцип складування в таких моделях дуже простий і надійний. Дії: потягніть вперед сидіння дивану, поступово сдвиньте спинку з вертикальних положень у горизонтальні (опустіть на вільне сидіння). Диван розкладається.

Плюси: легкість трансформації, рівна поверхня ліжка, надійність, розмір спального місця, наявність ящиків для білизни, можливість поставити диван впритул до стіни.

Дивани з механізмом «Єврокнижка»: Вена, Токіо, Дублін, Аризона.

«Крокуюча єврокнижка» («тік-так»)

«Крокуюча єврокнижка» – аналоговий механізм «Єврокнижка». Основна відміна крокуючої єврокнижки від інших механізмів – це схема трансформації, в якій не використовуються розкатні ролики. Механізм оснащений міцними пружинами. Саме завдяки їм, процес розкладання робиться легкий і простий. Пружини злегка відштовхують основу дивану і людині не доводиться прикладати значних зусиль при розкладанні або складанні дивану.

Система трансформації досить проста. Передня частина дивану висувається вперед, але робити це потрібно злегка піднявшись її вгору, як би описуючи півколо. У повністю розкладеному стані передня частина стійко стає на підлогу. Дивани з таким механізмом можна розмістити на будь-яку поверхню полу і вона не буде подряпана т.к. сидіння при виведенні не їде, а піднімається вгору. Механізм “тік-так” оснащений міцними пружинами. Саме завдяки їм, процес розкладання легкий і простий, пружини злегка підштовхують основу дивана, і людині не доводиться прикладати фізичних зусиль, здійснюючи розкладання або навпаки складання дивана.

Плюси: диван під час розкладання, не займає багато місця.

Мінуси: неможливість отримання абсолютно ровної поверхні при розкладанні, тому краще використовувати такі моделі не для щоденного сну, а як гостьовий варіант.

Дивани з механізмом «Крокуюча єврокнижка»: Сідней, Лісабон, Дакар.

 «Дельфін»

Зручна модель, диван без проблем перетворюється на ліжко для щоденного сну. Механізм використовується в прямих і кутових диванах. Одна частина механізму Дельфін-сиддіння, друга міститься у спеціальному висувному блоці, розташованому під сидінням.

Для того, щоб розкласти диван потрібно потягнути за потаємну лямку сидіння, витягується основа на підставках з коліщатками і отримуємо зручне ліжко з жорсткою підставою.

Плюси: велике спальне місце, рівна поверхня спального місця, легкість трансформації.

Мінуси: надійність механізму напруги залежить від якості використовуваної деревини.

Дивани з механізмом «Дельфін»: софа Севілья, кутовий диван Севілья.

«Пума»

«Пума» – новий, сучасний вид механізмів трансформації. Він довговічний, надійний і забезпечує комфортний відпочинок. Перевага механізму «пума» у простому розкладанні: сидіння «стрибає» вперед, другий блок, що знаходиться під сидінням, піднімається вгору і утворює велике рівне ліжко. Диван розкладається в «спальному» положенні по ширині спального місця. Механізм оснащений синхронізуючим пристроєм, завдяки якому трансформація здійснюється легко. Під час розкладання диван не торкається полу, тому поверхня підлоги не постраждає від частих трансформацій.

Диван з механізмом «Пума»: Венеція.

«Паріс»

Механізм трансформації «Паріс» є поліпшеним аналогом механізму Орфей. Відмінність в тому, що нижня кріпильна планка замінена на рейку з роликами і це підвищує надійність системи. Встановлення вертикального ролика запобігає заклинюванню спального блоку при розкладанні.

Меблі, обладнані механізмом “Паріс”, легко та швидко трансформуються з компактних диванів у повноцінні ліжка. Сидіння піднімається, висувається вперед а на звільнену ділянку опускається спинка, яка в подальшому слугує ділянкою спального місця.

Механізми «Паріс» міцні та надійні, можуть витримувати численні цикли трансформації та справно служать багато років.

Диван з механізмом «Паріс»: Сінгапур.

«Алеко»

Механізм “Алеко” використовується в розкладних кріслах, міні-диванах. Конструкція механізму досить надійна, добре зарекомендувала себе. На опори механізму одягнені пластикові ніжки, що захищає підлогу від подряпин.  Для того, щоб розкласти виріб потрібно прибрати всі предмети з поверхні. Потім, потягнути за ремінець, який знаходиться між спинкою і сидінням. На місце, що звільнилося, покласти частину сидіння або спинки (залежить від особливостей  дивану).  Механізм поступово розгортає свої ланки, вироби розкладаються в декілька рухів.

Дивани з механізмом «Алеко»: крісло Балі, диван Балі.

Поворотний механізм («ножиці»)

Поворотні механізми – один з найпростіших механізмів. Їх безперечна перевага перед іншими конструкціями полягає в легкості трансформації. Використовуються вони для кутових диванів. Дивани з поворотним механізмом мають рівну довжину матраців. Принцип роботи механізму нагадує ножиці. Рухома частина конструкції зміщується на 90 градусів до нерухомої і фіксується за допомогою спеціального гачка, утворюючи ідеально рівну поверхню. Дивани доповнюються місткими коробами для зберігання білизни, ковдр.

Диван з поворотним механізмом: Монако.

Легкість та мінімальний час для трансформування – це один із плюсів диванів. Тож при виборі дивану звертайте увагу які механізми трансформування в ньому встановлені.

Опубліковано в рубриці: